Perth hostiteľským prístrojom štátu NRL v roku 2019

V roku 2019 sa prvýkrát v Perthei bude hrať zápas o pôvode pôvodu. Druhá hra série sa presunie na nový štadión mesta a označuje ťah NRL a bude hrať iba jeden zápas v každom z Sydney a Queensland.NRL hviezda Corey Norman odišiel po odsúdení držania drogy – Prečítajte si viac

Tento krok potvrdil v piatok generálny riaditeľ NRL Todd Greenberg a prichádza po správach, že 2018 zápas bude tiež vziať do Melbourne ako súčasť trojročný cyklus rotácie. Perthský zápas sa mohol hrať pred až 60 000 ľuďmi, pričom Bet365 nový Burswood Stadium má byť otvorený v roku 2018.Bude to taktiež po tom, ako sa v meste koná prvý zápas o rugbyovú ligu v priebehu tohto roka, s Austráliou a Novým Zélandom, ktoré sa chystajú bojovať na štadióne v októbri.

hra, “povedal generálny riaditeľ NRL Todd Greenberg v piatok. “Rastú hru na iných trhoch a premietajú náš prvotriedny produkt novým publiku. Videli sme, že Melbourne prijme štát pôvodu v roku 2015 a očakávame, že Perth urobí to isté v roku 2019. “Západný austrálsky premiér Colin Barnett potvrdil, že jeho vláda zaplatila nezverejnenú sumu, aby získala práva na zápas” Origin “.Tento krok označuje prvýkrát, kedy sa z východného pobrežia Austrálie odobral Bet365 zápas štátu pôvodu, s výnimkou výstavného stretnutia v Los Angeles v roku 1987. Aj napriek správam zápasu, ktorý sa premiestnil z Brisbane , Queensland Premier Annastacia Palaszczuk zdalo, že podporuje myšlienku. “Samozrejme, veľmi lobujeme, aby sme sa uistili, že v Queenslande máme veľké finále (NRL),” povedal Palaszczuk. “Ale stav pôvodu, je to skvelá hra, a je divu, že iné štáty sa usilujú o tieto práva a som si celkom istý, že v Perthe je veľa Queenslanderov, ktorí sa tejto hry budú tešiť.”